LessonCraftStudio

Pengar: hur mycket dyrare? — Bageri

Läs priserna på hyllan, räkna ut varje uppgift och tryck sedan på rätt svar.

Utskrivbart Räkna pengar-arbetsblad med Rostat bröd, Våffla och Kaka för Årskurs 2
⬇ Ladda ner PDF ✓ Facit

Prova en av dessa härnäst: