LessonCraftStudio

Pengar: fyra olika frågor — Frukost

Läs priserna på hyllan, räkna ut varje uppgift och tryck sedan på rätt svar.

Utskrivbart Räkna pengar-arbetsblad med Äpple, Banan och Kex för Årskurs 2
⬇ Ladda ner PDF ✓ Facit

Prova en av dessa härnäst: