LessonCraftStudio

Pengar: hur mycket dyrare? — Frukost

Läs priserna på hyllan, räkna ut varje uppgift och tryck sedan på rätt svar.

Utskrivbart Räkna pengar-arbetsblad med Äpple, Bagel och Blåbär för Årskurs 2
⬇ Ladda ner PDF ✓ Facit

Prova en av dessa härnäst: