LessonCraftStudio

Pengar: räkna ihop priset — Bageri

Läs priserna på hyllan, räkna ut varje uppgift och tryck sedan på rätt svar.

Utskrivbart Räkna pengar-arbetsblad med Muffins, Cupcake och Våffla för Årskurs 2
⬇ Ladda ner PDF ✓ Facit

Prova en av dessa härnäst: