LessonCraftStudio

Købmandsregning: hvor meget dyrere? — Grøntsager

Læs priserne på hylden, regn hver opgave ud, og tryk så på det rigtige svar.

Printbart Regne med penge-arbejdsark med Majs, Aubergine og Rødbede til 2. klasse
⬇ Hent PDF ✓ Facitliste

Prøv en af disse næst: