LessonCraftStudio

Räkna med pengar — I snabbköpet

Läs priserna på hyllan, räkna ut varje uppgift och tryck sedan på rätt svar.

Utskrivbart Räkna pengar-arbetsblad med Bacon, Muffins och Ananas för Årskurs 2
⬇ Ladda ner PDF ✓ Facit

Prova en av dessa härnäst: