LessonCraftStudio

Købmandsregning: hvad koster det i alt? — Desserter og slik

Læs priserne på hylden, regn hver opgave ud, og tryk så på det rigtige svar.

Printbart Regne med penge-arbejdsark med Kage, Muffin og Budding til 2. klasse
⬇ Hent PDF ✓ Facitliste

Prøv en af disse næst: