LessonCraftStudio

Købmandsregning: hvor meget dyrere? — Klasseværelse

Læs priserne på hylden, regn hver opgave ud, og tryk så på det rigtige svar.

Printbart Regne med penge-arbejdsark med Tablet, Lineal og Tusch til 2. klasse
⬇ Hent PDF ✓ Facitliste

Prøv en af disse næst: