LessonCraftStudio

Købmandsregning: hvad koster det i alt? — I supermarkedet

Læs priserne på hylden, regn hver opgave ud, og tryk så på det rigtige svar.

Printbart Regne med penge-arbejdsark med Sovs, Agurk og Skinke til 2. klasse
⬇ Hent PDF ✓ Facitliste

Prøv en af disse næst: